nadpis
facebook twitter youtube google

Mistrovství Evropy zemí WSF 2023 v Bulharsku

Naši reprezentanti vyrazili bojovat do bulharského Kraneva na Mistrovství Evropy zemí Shotokan karate (organizace WSF), které se konalo od 28. 4. do 30. 4. 2023. Zde se jim v počtu 8 závodníků podařilo vybojovat neuvěřitelných 21 medailí. Díky možnosti startovat ve více kategoriích (různé druhy zápasu) se „medailová sklizeň“ skutečně vydařila. Kromě dřiny v hale jsme si užili i slunné chvíle na pláži, avšak do moře se odvážili pouze 2 účastníci.

Celá výprava docestovala do místa konání ve čtvrtečních dopoledních hodinách. Výprava se ubytovala na hotelu a trenéři Milan Tesař Ondřej Charvát vyrazili na oficiální prezentaci závodníků. Veškeré formality proběhly bez jediného zádrhelu. Večerní lehoučký trénink nám pomohl rozhýbat unavené tělo z letadla a po společné večeři se naše myšlenky uchylovaly již pouze k prvnímu dni turnaje.

páteční den vyrazil reprezentovat naši zemi jediný závodník. Tento statečný byl Vít Pokorný. Pro Víťu to byla první zkušenost na takto velkém eventu a rozhodně svými zápasy předvedl, že se s ním do budoucna musí počítat. Nejobsazenější den turnaje trval až do pozdních večerních hodin a po ukončení žákovské části jsme se již nemohli dočkat soboty.

Pětice bojovníků z Pardubic se vrhla na soutěžní plochu v sobotu. Byli jimi Tereza ŠrůtováMariia KobernykOndřej ChackoJana Vacinová a Michal Dvořák. Míša reprezentoval v kategorii muži para karate – kata. Tato kategorie byla součástí slavnostního ceremoniálu, který byl zařazen do sobotního programu. Míšova zacvičená kata mu zajistili zlatou medaili v této speciání kategorii. Společně po Míšův bok si v sobotu vybojovali titul mistra Evropy i Terka Janča. Více výsledků níže.

Neděle, poslední den a vyvrcholení celého turnaje v podobě zápasů dospělých. V nedělní části se za nás představili 3 závodníci – Leona MarkováOndřej Charvát a poprvé na ostaršení v dospělé kategorii i Jana Vacinová. Hned v první nastoupené kategorii – kata muži – Ondra předvedl krásné sestavy kata a probojoval se až do finále, kde ho bohužel zastavil italský závodní a je z toho stříbro. Lea ve svých kategoriích drtila soupeřky jak na běžícím pásu a je z toho titul mistra Evropy v kategorii bez rozdílu hmotnosti.

Pondělí nás čekal odlet domů až pozdě večer, takže jsme se rozhodli užít zasloužený odpočinek a fotografování na pláži.